“Eco Baltia vide” piedāvā risinājumu grants ceļu apstrādei pret putēšanu
Lai sausajā vasaras periodā absorbētu putekļus, kas veidojas uz grants ceļiem, “Eco Baltia vide” iesaka ielas ar grants segumu apstrādāt ar īpašu putekļu absorbentu.
Putekļu absorbcijas materiāls pasargā grants ielu virskārtu no pārliekas izžūšanas un virsmas putēšanas. Tā iedarbības ilgums ir trīs līdz pieci mēneši. Absorbents tiek iestrādāts mitrā grants ielas virskārtā ar kaisāmo mašīnu palīdzību.

Labākais laiks putekļu absorbenta kaisīšanai
Agrs pavasaris ir labākais laiks absorbenta kaisīšanai, tad ceļš ir mitrs. Materiālu var iestrādāt arī vasarā un pavasarī, vēlams pēc stipra lietus, taču, ja lietus nav bijis, tad ceļu vēlams nolaistīt, vai iestrādāt absorbentu  agri no rīta, vai vēlu vakarā kad gaisā ir lielāks mitruma īpatsvars.

Putekļu absorbentu veidi
“Eco Baltia vide” piedāvā šķidros putekļu absorbentus un pārslu veidā, kas ir efektīvāks un ar garāku kalpošanas laiku.

Privātpersonām
Privātpersonām “Eco Baltia vide” iesaka putekļu absorbentu “CC road”, fasēts 25 kg maisos, maisa cena 15 euro (iesk. PVN). Ražotāja ieteiktais materiāla patēriņš ir 300 g/m2.  Ar 25 kg absorbenta var nokaisīt 85 m2, iegūstot iedarbību uz vismaz četriem mēnešiem.

Kā pareizi iestrādāt pretputekļu absorbentu?
•    Pirms putekļu absorbenta materiāla iestrādes ceļš ir jāizlīdzina.
•    Ceļš ar putekļu absorbentu ir jāapstrādā pēc lietus vai laistīšanas. Uzreiz pēc tam izkaisa materiālu, lietojot individuālos aizsardzības līdzekļus.

Pašvaldībām un juridiskajām personām SIA “Eco Baltia vide” piedāvā kompleksu pakalpojumu
•    Nogreiderēt, noplanēt ceļu, to uzirdinot ar auto greideri (cena par 1 km greiderējumu, posmam virs 10 km - 39 EUR/km)
•    Iestrādāt pretputekļu absorbentu, pēc klienta noteiktās dozas. “Eco Baltia vide” speciālisti iesaka vismaz 300gr/m2, lai būtu rezultāts arī ilgtermiņā jālieto 250 gr/m2. (cena ieskaitot materiālu par 1m2 apstrādi  0,14 EUR, par apjomu virs 10km ar vidējo ceļa platumu 5 m; par apjomu virs 55 000 m2 - par cenu jāvienojas atsevišķi)
•    Ja ir nepieciešamība un ceļš ir sauss, pēc putekļu absorbenta iestrādes, uz ceļa klātnes iestrādāto materiālu mitrinām

Vai putekļu absorbents ir kaitīgs veselībai?
Putekļiem nokļūstot cilvēka elpošanas kanālos, tie kairina gļotādu un var pastiprināt astmas simptomus.
Kalcija hlorīds, ko izmanto ceļu apstrādei, tuvumā esošie augi arī uzsūc un izmanto veselīgai augšanai.
Absorbents var kļūt kaitīgs, tikai lietojot to pārmērīgā daudzumā. Ja salīdzinām kalcija hlorīdu ar tik sadzīvē populāro nātrija hlorīdu - vārāmo sāli, kalcija hlorīds ir mazāk kaitīgs un vairāk nepieciešams.

Kontaktinformācija:

Tālrunis: 8717; 67 799 999
Certificate